5 maja 2013, Komentarze 0

Z przyjemnością informujemy, iż zakończyły się pierwsze kursy zawodowe prowadzone dla naszych Beneficjentów Ostatecznych przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łodzi, Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Sieradzu Pl. Wojewódzki 3Piętnaście osób uczestniczyło w kursie na przedstawiciela handlowego z obsługą kasy fiskalnej (łącznie 124 godz.), który odbył się w terminie 16sierpnia-27 września 2011 w Poddębickim Gimnazjum.
Trzy uczestniczki Projektu wybrały kurs fryzjerstwa, panie oprócz teoretycznej nauki zawodu miały okazję odbyć praktyki w Zakładzie Fryzjerskim Beata przy ul. Kościuszki 1 w Sieradzu (130 godz. zajęć). Kurs trwał równy miesiąc – od 29 sierpnia do 29 września.
07 września rozpoczęło się także 60 – godzinne szkolenie na operatora wózków jezdniowych. Egzamin kończący to szkolenie odbył się 29 września, gratulujemy naszemu Beneficjentowi Ostatecznemu pozytywnego wyniku.
Także wyrazy uznania przekazujemy jednej z uczestniczek kursu prawa jazdy, która jako pierwsza zaliczyła już część teoretyczną. Kurs od początku sierpnia dla 20 Beneficjentów prowadzi AB Auto – Szkoła z siedzibą przy ul. Piotrkowskiej 134 w Łodzi.
Kurs obejmuje 30 godz. zajęć teoretycznych i 30 godz. zajęć praktycznych.
W trakcie realizacji jest również kurs obsługi stacji LPG, w którym uczestniczy 1 Beneficjent Ostateczny. Zajęcia trwają już od 23 września, zakończą się 18 października, praktyki odbędą się na stacji Shell w Sieradzu – łącznie 60 godz.
Kolejne 2 uczestniczki 28 września rozpoczęły kurs bukieciarstwa, nauka potrwa 100 godz., 24 października panie pojadą na ostatnie zajęcia. Praktyki będą odbywały się w kwiaciarni Rosa w Sieradzu.
Pozostałe kursy, tj. masaż klasyczny i leczniczy (1 osoba) oraz kucharz – barman
(2 osoby) rozpoczną się w bieżącym miesiącu.

Komentarze zablokowane.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.