PROGRAM „WSPIERAJ SENIORA” Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

23 Listopad 2020
Kategoria aktualności
23 listopada 2020, Komentarze Możliwość komentowania PROGRAM „WSPIERAJ SENIORA” Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów została wyłączona

Głównym założeniem tego programu jest ochrona osób w wieku 70 lat i więcej przed zakażeniem koronawirusem. Dzięki programowi seniorzy uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu.

Usługa wsparcia polega na dostarczeniu zakupów, obejmujących podstawowe artykuły spożywcze lub środki higieny osobistej i dotyczy osób, które nie mogą liczyć na pomoc ze strony rodziny. Koszt zakupów w całości pokrywa Senior.

Seniorzy, którzy chcą skorzystać z tej formy pomocy zgłaszają taką potrzebę telefonicznie na ogólnopolską infolinię pod numer : 22 505 11 11.

Pracownik infolinii przyjmujący zgłoszenie telefoniczne przekazuje sprawę do właściwego ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka  skontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmującym artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej.

W razie pytań można kontaktować się bezpośrednio z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Poddębicach pod nr tel. 43 678 47 88.

Program jest realizowany do 31 grudnia 2020 r.

Komentarze zablokowane.